Aktualności

Dożynki Jakubów 2017

Na terenie gmin członkowskich odbywają się różne imprezy kulturalno rozrywkowe w tych wydarzeniach bierze udział wiele osób w tym: władze gminy, władze gmin sąsiednich, zaproszeni goście, przedsiębiorcy oraz wielu mieszkańców. Taką okazją do spotkania mieszkańców Gminy Jakubów jak i wszystkich objętych LSR LGD Ziemi Mińskiej były Dożynki w Gminie Jakubów w tym roku organizowane w miejscowości Wiśniew.  LGD Ziemi Mińskiej podczas nich promowało Program Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz działanie LEADER.

W Wiśniewie LGD Ziemi Mińskiej reprezentował sam Prezes Zarządu Piotr Rawski. Udzielał on informacji na temat  możliwości uzyskania pomocy na działania LEADER. Ponadto podczas wydarzenia dzięki wydawnictwu, które przedstawia zrealizowane projekty za pośrednictwem LGD Ziemi Mińskiej, promowany był dotychczasowy dorobek w ramach poprzedniej perspektywy finansowej PROW 2007-2013. Była to nie tylko okazja do zaprezentowania osiągnięć z poprzedniego okresu programowego lecz możliwość przybliżenia nowych możliwości pozyskania środków z funduszy unijnych z programu LEADER na lata 2014-2020 mieszkańcom gminy Jakubów i okolic.
Ponadto odbyły się konkursy, degustacje, swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowały również zespoły z terenu działania LGD Ziemi Mińskiej. Wiele osób otrzymało profesjonalne informacje na temat  możliwości pozyskania dofinansowań za pośrednictwem LGD.

IMG_2448-1 IMG_2466-1 SAM_0775-1 SAM_0842-1 SAM_0935-1  DSC_0368 DSC_0175

Dożynki Jakubów 2017