Aktualności

Konkurs Kulinarny

Zapraszamy do udziału w Konkursie kulinarnym

W ramach projektu współpracy pt. „Kultura Lokalnie Przestrzeń Inspiracji” o akronimie KULT realizowanego w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego PROW 2014-2020, Lokalna Grupa Działania Ziemi Mińskiej, pod patronatem Wójta Gminy Jakubów, ogłasza konkurs kulinarny, w którym uczestnicy będą mogli przedstawić potrawy kulinarne w czterech kategoriach. Celem Konkursu jest identyfikacja i wykreowanie produktów lokalnych wytwarzanych metodami tradycyjnymi. Motywem przewodnim konkursu jest śliwka jako lokalny surowiec, która musi stanowić jeden ze składników przygotowanej potrawy.

 

Zgłoszenia należy przesyłać na karcie zgłoszeniowej do dnia 4 kwietnia 2024 roku do godz. 12.00 na adres mailowy: biuro@lgdziemiminskiej.pl lub listownie na adres biura: Biuro LGD Ziemi Mińskiej ul. Tuwima 2a lok.U3, 05-300 Mińsk Mazowiecki, bądź dostarczyć osobiście, z tytułem wiadomości: „Kultura Lokalnie Przestrzeń Inspiracji”. ( liczy się data wpływu do biura)

 

Konkurs odbędzie się w OSP w Mistowie, adres: ul. Strażacka 1 a, 05-306 Jakubów o godz. 11.00 dnia 15.04.2024 r.

 

Przedmiot konkursu:

Ocenie konkursowej podlegać będą potrawy związane z regionem poprzez tradycyjną lokalną recepturę i wykorzystanie lokalnych surowców w postaci śliwek (wg receptury własnej uczestnika Konkursu).

 

Uczestnicy mogą zgłaszać potrawy do Konkursu w 4 kategoriach:

  1. Zupy, dania główne
  2. Przystawki
  3. Napoje (napoje bezalkoholowe i alkoholowe typu nalewki, piwo i inne).
  4. Desery (ciasta i desery)

 

Nagrody:

  1. I,II i III miejsce w poszczególnych kategoriach – dyplom oraz bony na 1000 zł, 800 zł, oraz 600 zł sponsorowane przez LGD Ziemi Mińskiej, możliwe jest przyznawanie wyróżnień.
  2. Każdy uczestnik otrzyma dyplom, drobny upominek oraz nagrodę niespodziankę od Wójta Gminy Jakubów.

 

Szczegóły zawiera Regulamin:

  1. 2024 Regulamin Konkursu kulinarnego.docx
  2. 2024 Karta zgłoszeniowa konkurs kulinarny
  3. 2024 plakat
Konkurs Kulinarny